Astrotyp dne – pro pokročilé :-)

Společně se podíváme na interpretaci Astrotypu dne, který nalezneme na každé stránce našeho diáře. Jeden den je sice pro čínskou kosmologii poměrně nevýrazný časový cyklus, pro nás je na druhou stranu pro spokojený život důležitý každý den.

Energie dne

Proto se budeme společně dívat na lehký vánek energie dne a naučíme se zjistit, jestli nás v daný den pohladí nebo zahrne kupou nepříjemností. To vše můžeme již dopředu vědět při plánování našich dní.

Tento letmý dotek osudu nám přináší vládci 28 Nebeských dómů. Je to první řádek v naší tabulce, 28 zvířat, jejichž energii popisujeme každý den, abyste tento dotek osudu měli pořád blízko sebe a věděli, jak bude působit na Vás a vaše okolí.

Je to energie, kterou zkoumáme jako první a která nám dává základní ráz našeho dne.

Chceme jít víc do hloubky?

Pokud ovšem chceme zkoumat energie dne do hloubky, je dobré se podívat i na další řádky naší tabulky Astrotypu. Tam najdeme informace, jak den působí, jaký má potenciál a schopnosti.

Kompletní kosmologické výpočty jsou sice náročnější a práce s Astrotypem k nim bezesporu patří také, ale pro naše každodenní použití nám postačí jednoduchá interpretace.

Co symbolizují další řádky Astrotypu?

Druhý řádek nám symbolizuje vládce roku ve svém originálním prvku, třetí řádek je úroveň prvku roku. Jsou to energie, které jsou s námi po celý rok. Vyjadřují základní energetickou linii v roce a jeho přirozenost. Mluvíme o tom v našich článcích nebo eBooku ke každému čínskému roku.

Čtvrtý řádek nám vyjadřuje prvek sezóny – určuje nám úroveň naší síly a emocí.  Dřevěné jaro, Ohnivé léto, Kovový podzim, Vodní zima a mezi nimi vždy jedno mezidobí země (celkem čtyři).

Na pátém řádku máme uvedeného garanta měsíce – můžeme ho také přirovnat ke slunečnímu znamení, které známe z našich západních horoskopů. V tomto řádku nalezneme informaci, jak bude plynout komunikace mezi lidmi v společnosti.

Šestý řádek vyjadřuje dvouhodinu dne. Tento údaj v našem diáři nemáme uveden, protože se nám každý den zvířata vystřídají všechna.  Postupně se ale naučíme pracovat i s tímto údajem při plánování přesnějších dat včetně hodiny, u příležitostí jako je například svatba, start projektu, rande nebo důležitá schůzka.

Sloupce v astrotypu.

prvním sloupci nalezneme 3 zvířata, jejichž základní energii jsem vám představila ve videu.  V druhém sloupci vidíte kombinaci prvků. Doporučuji si jednotlivé prvky vybarvit dle návodu, skrze oko a barvičky se vám dříve začnou spojovat souvislosti.

 

 

Jak vnímat vybarvené prvky?

V prvním řadě se vždy můžeme podívat na to, jaké prvky v daný den máme. Jestli nám některý z prvků převládá, který chybí nebo zda nám výjimečně vesmír dopřál stabilní den pod vládou všech pěti prvků.

Pokud se dostanu do situace, kdy nemohu změnit datum  – například porada s vedením ze zahraničí – a zjistím, že energie dne moc nejsou příznivé pro toto jednání, mohu samozřejmě pracovat s koloběhem pěti prvků, který podrobněji představuji v dalším videu. Doporučuji ho také nastudovat.

Jak mohu ovlivnit energii dne ve svůj prospěch?

Pokud chci například oslabit vliv Tygra (dřevo), využiji prvek Ohně k jemnému oslabení, pokud potřebuji dát do dne víc reality, dodám prvek Země. Anebo přitlačím a budu ovládat Tygra skrze prvek Kov (ten ale bude v roce Opice zastoupen denně).

Nezapomeňte, že naším nejbližším Feng Shui, které mohu nosit s sebou, je naše oblečení a zde mohu využívat barevnost prvků s neomezenou fantazií. Takže pokud potřebuji dodat Oheň, použiji barvy červenou, oranžovou a k podpoře prvku Země zvolím žlutou nebo odstíny hnědé.

Mohu si vybrat i formu oděvu a samozřejmě i úpravu vlasů. Ano, i to můžeme přiřadit k jednotlivým prvkům. A je toho daleko více: způsob řeči, postoj, způsob jednání, tvar a obsah předkládaných materiálů (graf, nebo texty?).

Vím opravdu, co chci?

Vždy je ale opravdu nutné vědět, jaký je můj cíl, co chci dosáhnout. Protože ve stejný den mohou cesty k různým cílům vypadat absolutně rozdílně, dokonce si až budou protiřečit a vy budete mít pocit, jako by se ani nejednalo o ten samý den.

Alchymistická dílna našeho života

Je to alchymie a vy dnes můžete zkoumat a hrát si. Ano hrát, život by měl být pořád o objevování možností. Já to miluji také a pořád se učím, co vše mohu trochu naklonit na svou stranu, když jsem se rozhodla něčeho dosáhnout – i kdyby to byl jenom hezký den s přáteli.

Nerozumíte?

Nic se neděje…vybarvujte, vnímejte dny a využívejte energii základního zvířete dne, které máte popsáno v diáři. Astrotyp a jeho interpretace je vyšší kosmologická nauka, která se v pár řádcích jen velice těžko popisuje. V naší Feng Shui Academy pro Vás připravujeme kompletní kurz, kde Vám představíme všechny možnosti, které nám Astrotyp v životě ukazuje.

 

Moc se těším na vaše příběhy na naší soukromé FB stránce, kde si můžeme také společně rozebrat, jak udělat pořádnou přípravu na vaše důležité dny.