Nový rok jinak

Jako každý rok, i teď se nám blíží 1. leden a myslím, že všichni známe to klasické „jak na Nový rok, tak po celý rok“. Myslím, že něco na tom bude, proto tento den není dobré ponechat jen tak náhodě.

image1Před lety mně moje učitelka odhalila krásu tohoto speciálního dne a k té kráse přiložila i magii, s kterou mohu pracovat pro další dny nového roku.
A dnes bych se s vámi o ni ráda podělila.

To, že byste měli bilancovat minulý rok a napsat si své cíle na ten další, to čtete ve všech článcích a knížkách osobního rozvoje a v tomto období i v jiných plátcích.  Ale pro naše novoroční čarování připomenu, že alespoň část z toho musíme udělat také. Tak si vezměte papír a napište si, JAKÝ by ten další rok měl být, co byste měli dělat, co by v něm nemělo chybět a naopak, co byste tam už rádi neviděli.

Tak například já bych byla ráda, aby byl rok milý, přátelský, usměvavý, romantický, komunikativní, neměla by v něm chybět kultura a sport, relax a setkávání s lidmi, ráda bych potěšila lidi nejenom kolem sebe (proto s oblibou posílám novoroční pozdrav svým klientům emailem), cestování by se mi také líbilo a úspěch by s tím měl jít ruku v ruce. Nezapomeňte na milování s partnerem, objetí s dětmi a smích.  Samozřejmě, toto je jen malý kousek toho, jak může vypadat ten váš rok a vaše přání.

Seznam, co chci dělat, si každoročně napíšu do diáře – teď na to máme speciální stránku – Nový rok jinak. To abych mohla v průběhu dne odškrtávat – splněno a na nic jsem nezapomněla. Každou věc ze seznamu stačí udělat alespoň krátce. Dát tam ten symbol, že bude patřit do vašeho dalšího roku.

Mým osobním rituálem je procházka, setkání s lidmi, které mám ráda, trocha relaxu v sauně, nebo sport (tradičně chodíme bruslit), kultura alespoň v kině, trochu luxusu v restauraci, čtení příjemné knížky, cestování minimálně prstem na mapě. Rozhodně se nezabývám placením účtů, řešením konfliktů, bolestmi hlavy a čímkoliv, co nechci, aby bylo součástí běžných dnů nového roku.

A proto, abych věděla, co nejlépe naplánovat tento krásný den, je doopravdy potřebné vědět, jak by měl můj osobní nový rok vypadat.image2
Proto i já mezi svátky usedám a připravuji si poctivý plán. Najít sauny, kluziště a vybrat pěkný romantický film v kině, vymyslet příjemnou restauraci, abych pak prvního splašeně nepobíhala a neřešila, co se sebou.

Žádný chaos totiž v novém roce nepotřebuji, na světě je ho dost.

U toho všeho plánování si můžete vybarvit kytku na této stránce, umocní to splnění všeho, co píšete, nebudou to už jenom slova, ale vše se lépe stane vaší součástí.

Proto si říkám, jestli je nutné mít 1. ledna bolesti hlavy ze silvestrovské párty, nebo oslavy radši trochu neodložit na den další. Nový rok si užít a zakončit tento den velkou veselicí, když už chceme slavit.

Co je ale v tento den nejdůležitější – buďme na sebe milí a hodní. Pokud se budeme cítit šťastní tento den, pak štěstí s námi zůstane po celý rok. A to už víte, pokud jste šťastní a spokojení vy, můžete to rozdávat dále, a tak mohou být šťastní a spokojení i lidé kolem vás, na kterých vám záleží.

image3